TOPlist

VOC Valtice

Vinařství Dwořáček Valtice

Vinice

Révu vinnou pěstujeme na 3 hektarech vinic. Jejich poloha, redukce výnosnosti, ekologická ochrana a ručně prováděné vinobraní - to vše jsou stěžejní body při přípravě kvalitního vína. Naše vinice leží v katastru obce Valtice ve viniční trati Horní čtvrtě. V této trati pěstujeme bílé odrůdy: Sauvignon, Chardonnay, Veltlínské zelené, Ryzlink rýnský, Ryzlink vlašský, Rulandské šedé a Müller Thurgau. Z červených odrůd: Svatovavřinecké, Modrý Portugal, Cabernet Moravia, Rulandské modré, Frankovka, André, Zweigelt.

Vinice jsou vysázeny v úzkých sponech vedení je rýnsko-hessenské s výškou kmínku 80 cm. Naše vinohrady se snažíme obdělávat ekologicky, žádný herbicid se nepoužívá. K obdělávání mezi kmínky používáme výkyvnou sekci.

Pěstování a zpracování

Zaměřujeme se na nejvyšší kvalitu jakostních a přívlastkových vín, která jsou vyráběna ve spojení moderní technologie s úctou k nejstarším tradicím. Všechny vinice jsou obhospodařovány v systému integrované produkce. Výnos na jeden révový keř nepřesahuje 2 kg. Hrozny jsou sbírány ručně. Velmi dbáme na kvalitu naší suroviny a přívlastkovou vyzrálost. Tomu jsou podřízeny veškeré práce ve vinici. Hrozny pro výrobu rosé vín se sklízí z keřů z hlediska cukernatosti kabinet, zbývající malé množství dále dozrává a červená vína vyrobená z těchto hroznů mají vyšší kvalitu. Bílá vína kvasí a zrají v nerezových tancích s využitím řízeného kvašení.

Základem pro dobrá vína je kvalita ve vinohradu, zastáváme názor, že 80 % kvality se dělá ve vinohradu. 10 % tvoří technologie a dalších 10 % sklepmistr. Za rozumnou cenu chceme zákazníkovi nabídnout co nejvyšší kvalitu našich vín.

Vinný sklep

Bílá vína vyzrávají a školí se v nerezových tancích. Červená vína zrají po vylisování v sudech, kde probíhá jejich
mikrooxidace, nezbytná pro zjemnění struktury tříslovin. Po naládování vína zrají v ležáckém sklepě. 

Chcete-li ochutnat naše vína, můžete si objednat degustaci ve vinném sklepě.

TOP